Dobór odpowiedniego partnera na całe życie

Każda kobieta dorastająca odczuwa ogromną potrzebę związania się z kimś. Często jest ona tak silna, że łączymy się z każdym napotkanym partnerem w celu rozładowania potrzeb seksualnych, gdzie nie ma miejsca na uczucia, czy wzajemne poszanowanie.

Większość dziewcząt idealnego partnera upodabnia do swego ojca, co często nie jest dobre, ponieważ ojcowie nie zawsze są odpowiednimi wzorcami godnymi naśladowania. Tak jednak zapisało się już w naszej psychice. Nauka psychologiczna głosi, że odpowiedni partner to taki, który zaopiekuje się nami jak również potomstwem w przyszłości, będziemy czuły się przy nim bezpiecznie, zapewni nam godny byt i zatroszczy się o nas w każdej sytuacji. Jest to bardzo ważne i powinno być brane pod uwagę na pierwszym miejscu. Jednak zwykle patrzymy się jedynie na urodę, która przecież z biegiem lat przeminie.

Warto więc decydując się zawrzeć związek małżeński udać się na kurs przedmałżeński, na którym dowiemy się jak skutecznie pielęgnować związek, aby być w nim szczęśliwym przez długie lata. Nauka bycia razem na dobre i złe wymaga wielu lat doświadczenia, nie wystarczy jedynie teoria. Musimy nauczyć się rozwiązywać wszelkie problemy, które napotkamy na swojej drodze życiowej tak, aby nie ranić partnera i osób z najbliższego otoczenia.

Posts created 4

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top